Služby

Problematikou střech se zabýváme již více než 30 let a řadíme se k nejvýznamnějším pokrývačským firmám na našem trhu. Působíme jak na území celé České republiky, tak také v zahraničí. Naše střechy najdete na Slovensku, v Rakousku nebo třeba v Německu. Při opravách historických střech umíme zachovat původní ornamenty i vzhled střechy.

Děláme střechy na celý život

Kromě samotných střešních krytin (oprav nejen historických střech a střešních krytin), děláme také věže, báně, kopule, kříže i jiné prvky a doplňky střech a to včetně pozlacení 24-karátovým plátkovým zlatem. Soustředíme se jak na opravy těchto prvků, tak také na výrobu nových.

Umíme zámky i chrámy, ale uděláme střechu i pro váš hrad.

Specializujeme se na pokrývání střech přírodní břidlicí, která právem zůstává královnou jak v tradiční, tak v novodobé architektuře. Břidlicí pokrýváme nejen rodinné domy, tak také instituce či historické památky. Krásu a jedinečnost přírodní břidlice oceníte jak na rovných střešních částech, ale především u vikýřů, komínů nebo úžlabí.

Jsme hrdými nositeli tradiční regionální technologie pokrývačství, tzv. moravského krytí. Jedná se o řemeslo s hlubokými historickými kořeny nejen u nás, ale v celé Evropě. Pro moravské krytí jsou typické čtvercové břidlice. Rádi tomuto pokrývačskému umění vracíme život a význam pro zachování dalším generacím.

V posledních letech vzrůstá obliba pokrývání střech břidlicí způsobem divokého krytí. Nepravidelná pokládka břidlicových plátů dodá půvab stavbám nejen v horských oblastech.

Mimo tradiční, pohledově nejzajímavější, ale také ovšem technicky nejnáročnější krytí břidlicí, provádíme pokrývku střech také např. pálenými střešními taškami, taškami s glazurou či pokládku eternitu. I velmi náročné pokrývačské práce řemeslně zpracujeme včetně klempířských prací (vikýře, chrliče, renovace ozdobných prvků, pozlacení).